19 באוגוסט 2010

לא פעם אנשים מוצאים עצמם זקוקים לשירות של משרד חקירות, זה יכול לקרות לכל אחד – לבעלי עסקים שחושדים בעובדים שלהם, לזוכים בתיקים משפטיים המעוניינים למצוא חייבים, לזוגות נשואים שחושבים שבוגדים בהם וכדומה.

יש הרבה משרדי חקירות בארץ וכשמגיע הרגע, קשה מאוד לבחור ביניהם. לכן ננסה לתת כאן כמה טיפים לבחירה מושכלת של משרד חקירות:

בראש ובראשונה – אמינות! חשוב לבדוק שבעל משרד החקירות הפרטי אותו בחרתם הוא אמין, זוהי אולי התכונה החשובה ביותר בתחום החקירות הפרטיות משום שמדובר בנושאים רגישים הנתרים לרוב מן העין. איך עושים זאת ? מבקשים המלצות כמו בכל תחום אחר ומוודאים כי לקוחות העבר שלו הם לקוחות מרוצים.

חשוב לבדוק את המוניטין של החוקר הפרטי או של משרד החקירות, באמצעות חיפוש מהיר בגוגל אפשר למצוא מידע רב על משרדי חקירות פרטיות.

עוד נושא חשוב לא פחות מאמינות החוקר הפרטי הוא רישיונו, זהו הנושא הראשון שיש לבדוק בעת בחירת משרד חקירות. יש לציין כי קיים הבדל בין רישיונותיהם של משרד חקירות וחוקר פרטי, משרד חקירות מפעיל חוקרים פרטיים מנוהל על ידי חוקר פרטי לו יש רישיון חוקר פרטי ורישיון לניהול משרד חקירות פרטיות, חוקר פרטי חייב להיות בעל רישיון חוקר פרטי בלבד מטעם משרד המשפטים.

עניין הרישיון הינו חשוב במיוחד, זאת לאור העובדה שבבית המשפט, דו"ח חקירה שנעשה על ידי חוקר פרטי, אשר אין לו רישיון משרד חקירות פרטי בתוקף, הינו לא קביל.

קשריו של משרד החקירות הפרטי הינם חשובים גם כן, עליו להיות בעל קשרים עם עורכי דין ועם רשויות החוק כדי להגיע לרמות ביצוע גבוהות, כמו כן קשריו עם משרדי חקירות פרטיים בישראל ובעולם, תסייע רבות להבאת פתרון מקצועי ומהיר על ידי משרד החקירות הפרטי.

מיומנות בעל משרד החקירות הפרטיות והחוקרים הפרטיים העובדים תחתיו, הינה אולי הכלי החזק ביותר שיש בעבודה מסוג זה, עליו להיות בעל כישורים ותכונות כגון דיסקרטיות, כושר אלתור, יצירתיות ורוחב אופקים כדי לעשות את עבודתו נאמנה. אך כיצד תוכלו לדעת האם לבעל משרד החקירות הפרטי יש תכונות אלו? חשוב לשים לב מה התחושה שלכם לגבי החוקר הפרטי, האם הוא מקרין לכם ביטחון, האם אתם חשים שאתם יכולים לסמוך עליו ולהכניס אותו לחייכם? חשוב להבין כי האינטואיציה שלכם היא חלק בלתי נפרד מהכלים בהם אתם יכולים להשתמש בבחירת משרד חקירות פרטי.

ועכשיו לסוגיית המחיר : זהו חלק חשוב במיוחד בהחלטה איזה משרד חקירות יש לבחור, כמעט תמיד תתבקש מקדמה ועל חוזה העסקה יש לוודא כי קיים פירוט של ההוצאות השוטפות והפעולות שיתבצעו במהלך עבודתו של משרד החקירות הפרטי.

רצוי לא להתפתות ולשכור את שירותיו של משרד החקירות הפרטי הראשון אליו פניתם אלא לברר על כמה משרדי חקירות פרטיות ולערוך השוואת מחירים ביניהם.

את השוואת המחירים כדאי לערוך תוך בחינת הניסיון וותק בעל משרד החקירות הפרטי, למשל: בעל משרד חקירות פרטי ותיק עם ניסיון חקירות עשיר במיוחד, מן הסתם יגבה יותר כסף מחוקר פרטי מתחיל, הדבר נכון לכל תחום בחיים וכך גם כשמדובר בחקירות פרטיות.


Leave a Reply


אל תוותרו על טיפול וייעוץ מקצועי בתיק שלכם.
לייעוץ ראשוני התקשרו אלי ל 052-3898920
מחוץ לשעות העבודה? לחצו כאן להשארת הודעה