18 במרץ 2010

הינכם זקוקים למעקבים מכל סיבה שהיא ומעוניינים לדעת יותר על הנעשה בגורם המעניין אתכם? אלה הם סוגי המעקבים בהם חוקרים פרטיים משתמשים: מעקבים נייחים, מעקבים רגליים, מעקבים רכובים ומעקבים טכניים, ננסה להסביר כאן בצורה מפורטת על כל אחד מהם.

מעקב נייח – זהו מעקב במבנה (דירה או משרד) בו נערכת תצפית לעבר האובייקט. מעקבים נייחים מתבצעים בדרך כלל מדירה סמוכה, מבית מלון, ממרפסת או עמדת תצפית טובה. מעקבים נייחים מחייבים שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם כדי לקבל תמונות באיכות גבוהה. מבצעים את המעקבים הללו כאשר יש צורך לברר מהם מעשיו של האובייקט בתוך מבנה מסוים, פעמים רבות חוקרים שוכרים חדר במלון או דירה ממנה יש תצפית טובה אל המבנה בו שוהה האובייקט.

מעקב רגלי – כאן מדובר בהתחקות אחר אובייקט לכל מקום אליו הוא הולך, מדובר במעקב קרוב במיוחד שכולל פעמים רבות כניסה למקומות הומי אדם יחד עם האובייקט, רצוי לעשות מעקב מסוג זה עם אדם נוסף. במעקב מסוג זה בדרך כלל משתמשים בתחפושות שונות, מחליפים בגדים באופן תדיר, נמנעים מקשר עין וקרבה פיזית גדולה מידי עם האובייקט כדי לא לעורר את חשדו.

מעקב רכוב – מעקב זה מתבצע על ידי רכב (מכונית או אופנוע) אחר האובייקט לכל מקום אליו הוא נוסע. סוג מעקבים מסוג זה צריך לבצע במקצועיות רבה כדי לא לאפשר לאובייקט להתחקות אחר כלי הרכב העוקבים אחריו, במיוחד אם מדובר בשטחים "מתים" בהם אין תנועת כלי רכב גדולה. מעקבים אלו מבצעים בשני כלי רכב כדי למנוע מצב בו מאבדים את האובייקט. במעקבים רכובים משתמשים לרוב בכלי רכב שאינם בולטים לסביבה עם חלונות כהים המקלים על החשאיות והצילום, כמו כן אם המעקב נמשך לאורך זמן רצוי להחליף מדי פעם כלי רכב כדי למנוע את חשיפת המעקב.

מעקב טכני – מעקבים מסוג זה מבצעים באמצעות ציוד טכני מתקדם במיוחד, מדובר במכשירי הקלטה מסוגים שונים, מצלמות נסתרות וכדומה.

דוגמא נהדרת למעקב טכני היא הסיפור של ר' בעל חברת שיווק גדולה שמספקת שירותי טלמרקטינג למספר חברות גדולות במשק, לאחר שהוא ושותפו פירקו את השותפות ביניהם ושותפו עזב לחברה מתחרה, גילה ר' כי בכל המכרזים גוברת עליו החברה המתחרה (זו שאליה עבר שותפו) בהצעה הנמוכה בשקלים בודדים מהצעתו, מובן שהדבר העלה את חשדו. ר' התייעץ עם משרד חקירות אשר ביצע מעקב טכני אשר העלה שהמידע דולף למתחרה בעקבות האזנה לטלפונים, שהוטמנה במשרדי הלקוח, בסופו של דבר ובסיוע ממצאי החקירה, בוצע עימות עם שותפו לשעבר וזה והאחרון הודה במעשים ופיצה את הלקוח על הפסדיו זאת בתמורה לכך שלא יגיש נגדו תלונה.

עוקב טוב נדרש לא להיות בולט בשטח, להשתלב בכל סביבה, בעל יכולת אלתור גבוהה, יושרה רבה, אינטליגנציה, שליטה והיכרות עם השטחים בהם הוא מתקיים המעקב, יכולת תפעול ושליטה בציוד וכמובן המון סבלנות.

פנו אלינו עכשיו, וקבלו ייעוץ חינם בנושא חקירות ובילוש.


Leave a Reply


אל תוותרו על טיפול וייעוץ מקצועי בתיק שלכם.
לייעוץ ראשוני התקשרו אלי ל 052-3898920
מחוץ לשעות העבודה? לחצו כאן להשארת הודעה