19 באוגוסט 2010

"אז תלכי למשרד חקירות" אמרה לי חברה טובה, לאחר שהתייפחתי על כתפה בסיפורי זוועות, אודות חשד לא ממש מבוסס, שבעלי זה חמש שנים, "רועה בשדות זרים".

"השתגעת. משרד חקירות?" התכווצתי בבהלה, משרד חקירות זה לפושעים, לסצינה מסרטים או לאנשים עשירים. אנשים כמוני, נורמטיביים מהישוב, לא פונים למשרד חקירות כשהם חושבים שבן זוגם משתעשע קלות, מה פתאום.

בדמיוני ראיתי משרד קטן ואפלולי, עשן סיגר מסתלסל ובלש פרטי קשוח, עם משקפי שמש כהות. כן, סביר להניח שאת תיאוריי המפוארים שאבתי מאותו ספר בלשים סטייל שנות ה60, אבל עדיין, המונח משרד חקירות פשוט לא הסתדר לי. היה בצירוף המילים הזה משהו מאיים, כאילו הכנסתי אדם זר אל מיטתנו.

אז למה אנחנו מפחדים ממשרד חקירות, כשזה  נוגע למעקב אחר בן זוג?

הדבר שהכי קשה לנו בעצם זו הפלישה האינטימית לפרטיות. אם מדובר על פנייה למשרד חקירות, במטרה לעקוב אחר בן זוג סורר, לא פעם אנחנו מרגישים שהנה, כל הכביסה המלוכלכת מכובסת בחוץ ומי שיהיה עד לרגע הכי משפיל בחיינו, זה בעצם איזשהו בלש פרטי זר שקיבל כסף בשביל להביא לנו עדויות כואבות.

כשמצליחים לנתק את האגו מהסיטואציה ולראות במשרד חקירות שלוחה שלנו לגילוי האמת, מבינים שגם אם נתעלם, נקבור את הראש בחול ונגיד מאה פעם זה לא קורה, לא נוכל לשנות את המציאות. הדבר הכי טוב שאפשר לעשות, כאשר יש חשש לבגידה, זה להבין מול מה אנחנו עומדים, כך שנוכל לשקול את הנתונים בכובד ראש ולהחליט על הצעד הבא בצורה שקולה ולמול ההוכחות.

"רק אל תתעמתי איתו כשאת היסטרית" המליצה לי נשמה טובה אחרת. "היסטריה תעמיד אותך בעמדת נחיתות. הכי טוב שתבואי אליו עם הוכחות מצולמות, משהו שהוא לא יוכל להפריך בסיפורים"

אכן, כשפונים למשרד חקירות מקצועי שמתמחה בביצוע מעקבים, אם אכן מתבצעת בגידה, יהיו לכך הוכחות בשטח. תמונה מפלילה, רגע אחד שלא ניתן לפרש לשני כיוונים.

למרות הכאב והאכזבה, עדויות מצולמות חשובות מאוד לא רק למטרת עימות, אלא גם אחר כך, במידה ותרצו לפרק את הנישואין על סעיף בגידה.

בעצם זה הכול עניין של החלטה. יש הרבה אנשים שחושדים, אולי אפילו יודעים, אבל מעדיפים שלא לדעת. הם דוחים את הפניה למשרד חקירות, כי משרד חקירות אומר הוכחה, אישוש סופי, מוחלט ומתועד, לתחושה שאיתה הם מסתובבים בבטן. ואני אומרת, אם אתם חושדים שבן או בת הזוג אינם נאמנים, עדיף לדעת מה מסתתר מאחורי דלת מספר 3.

ושלא תחשבו שזה קל. לפנות למשרד חקירות זה לא כמו לבכות לחברה טובה, זה לקחת בעל מקצוע לתעד רגע שהוא בלשון המעטה לא הרגע היפה של חיינו. בגלל זה חשוב מאוד לפנות למשרד חקירות מוסמך ומנוסה, אחד כזה שנותן לנו תחושה של ביטחון, של רצינות, משרד חקירות שמכבד את המקרה ואת האדם ומבין שמדובר פה בחיים של אנשים.

ברגע שתפנו למשרד חקירות כזה, תרגישו שלקחתם שליטה על החיים ותשמחו שעשיתם את הצעד הזה, כי עבורי, מה שהיה באמת קשה, זה לחיות בחוסר ידיעה מול מה אני עומדת. הדמיון שלי עבד שעות נוספות, חשדתי בכל מילה שהוציא מהפה, בכל פעם שאמר שיעבוד עד מאוחר צלצלתי למשרד בהיסטריה, אכן לא מחזה יפה ולא מצב בו הייתי רוצה לעמוד זמן רב.

פניה למשרד חקירות אינה אומרת שוויתרתם, היא רק אומרת שאתם יודעים שיכול להיות שיש פה בעיה. אז למה שלא תעשו את זה שקול ?


Leave a Reply


אל תוותרו על טיפול וייעוץ מקצועי בתיק שלכם.
לייעוץ ראשוני התקשרו אלי ל 052-3898920
מחוץ לשעות העבודה? לחצו כאן להשארת הודעה