בלש פרטי

Author: admin
11 במאי 2011

לא אחת אנו שומעים את הביטוי בלש פרטי בהקשרים שונים, אך לא יודעים הרבה על המושג עצמו כאשר אנו נדרשים להיעזר בשירותיו של בלש פרטי. הנה כמה נקודות חשובות.

מהו בלש פרטי?

אדם העוסק בבילוש ותפקידו הוא איסוף מידע מהימן ובאופן מקצועי בעת סכסוך אזרחי, פלילי או משפטי. הבלש אוסף מידע בתחומים רבים כמו: גניבה, הונאה, מעילה, חלוקת רכוש, גירושין, בגידה ועוד.

מי רשאי לעסוק בבילוש?

בלש פרטי או חוקר פרטי (כפי שמגדיר החוק) מקבל רישיון לעסוק בבילוש וחקירה, בהתאם לחוק חוקרים פרטיים ולתקנות המפורסמות בו. בחוק מוסבר מהם התנאים והתקנות בהם צריך לעבוד על מנת לקבל רישיון עבודה בתחום. כל אדם העומד בתנאים רשאי להתמחות במשרד חקירות תחת עיניו של חוקר וותיק הרשאי לאמנו. לאחר סיום תקופת האימון ניתן לבקש רישיון עבודה. עם בקשת הרישיון, יידרש המועמד לעבור מבחן בנושא דיני ישראל ואתיקה מקצועית, הצלחה במבחן תעניק לו את הרישיון הניתן מאת המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים במשרד המשפטים.

לשם מה דרוש חוקר פרטי? מדוע לא ניתן להסתמך על המשטרה?

ראשית גם המשטרה מעסיקה חוקרים פרטיים לצרכיה – בעניינים פלילים למשל. שנית, חוקרים פרטיים או בלשים פרטיים, עוקבים אחר אנשים אשר אתם באופן פרטי מעוניינים לעקוב אחריהם ואשר למשטרה אין כל עילה לעקוב אחריהם כמו בגידה בנישואין או מעילה בחברה. מעבר לכך, בלש פרטי בדרך כלל יהיה זמין עבורכם ויהיה עימכם בקשר תמידי. המשטרה הינה גוף ציבורי ולא יכולה להתעסק בחקירות פרטיות.

מה יתרונו של בלש פרטי על חקירה שלי אישית (למשל חקירה אחר בעלי על מנת לבדוק אם הוא בוגד בי)?

בלש פרטי עובד בדרך כלל דרך מדרש חקירות ויכול לבצע מעקב בעזרת ציוד משוכלל כמו מצלמות עם ראיית לילה, מכשירי האזנה ועוד, וכן יכול לצרף לחקירה כמה חוקרים נוספים. מעבר לכך, בלש פרטי הוא אדם אשר למד את המקצוע, וגם אם איננו ותיק, כבר ערך כמה חקירות ומעקבים ובוודאי יודע כיצד לעשות זאת. כמו כן חשוב לזכור כי בלש או חוקר פרטי הינו בעל רישיון לעסוק בחקירה פרטית ויודע כיצד יש לחקור ולעקוב בהתאם לחוק הישראלי. אדם שאיננו בעל רישיון מקצועי עלול לעבור על החוק אפילו מבלי לשים לב.

אלו אנשים בדרך כלל נעזרים בשירותיו של בלש פרטי?

חברות, רשויות, אנשי עסקים, חברות ביטוח, עורכי די וגם אנשים פרטיים מוצאים עצמם לעיתים נעזרים בשירותיו של בלש פרטי.

איך מוצאים בלש פרטי?

בכל משרד חקירות קיימים בלשים פרטיים. בדרך כלל בעת פנייה למשרד חקירות, בוחר מנהל המשרד איזה בלש פרטי הכי מתאים עבורך. בנוסף, אפשר להתעניין אודות בלש פרטי טוב אצל עורכי דין ובעלי חברות ביטוח המשתמשים בשירותיהם של בלשים פרטיים באופן תדיר יותר.


Leave a Reply


אל תוותרו על טיפול וייעוץ מקצועי בתיק שלכם.
לייעוץ ראשוני התקשרו אלי ל 052-3898920
מחוץ לשעות העבודה? לחצו כאן להשארת הודעה